SIKÇA SORULAN SORULAR

1-NEDEN MELOXCIN’I KULLANMALIYIM?

MELOXCIN saç dökülmesine ait etkenleri azaltan ve saç tellerini çok ciddi destekleyen “5 temel etki“ye sahip tek üründür.

MELOXCIN, temeli bilimsel çalışmalara dayanan bir üründür. İçerdiği tüm aktif maddeler saç kök hücresi ve saçlı deride belirli bir fonksiyonu icra etmek üzere formülarize edilmiştir.


2-MELOXCIN’IN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

MELOXCIN‘in içindeki tüm etken maddeler kozmetik sanayinde başka amaçlar için yıllarca kullanılan güvenli maddelerdir. Ürünün geliştirildiği 10 yıllık sürede yüzlerce gönüllüde denenerek güvenliği kanıtlanmıştır, sistemik herhangi bir yan etkisi yoktur.

Erkekler ve kadınlar tarafından güvenle ve gönül rahatlığıyla kullanılabilir.


3-MELOXCIN’İN DİĞER BAZI ETKEN MADDELİ ÜRÜNLERDEN FARKI NEDİR?

FİNASTERİD

Finasterid sentetik (doğal olmayan) bir etken maddedir. Esasen selim prostat hiperplazisinin(BPH) tedavi ve kontrolünde, büyümüş prostatın küçültülmesinde, prostat kanserlerinde, idrar akımının düzeltilmesi ve BPH ile görülen semptomların giderilmesinde kullanılmaktadır.

5 alfa redüktaz inhibitörüdür.  DHT hormonu üzerinde etkisi olduğundan saç dökülmesinde de kullanılmaktadır. Vücuttaki erkeklik hormonu olan Testosteron’u DHT’ye dönüştüren 2 tip enzimden 5-Alfa-Redüktaz TİP 2 enzimini inhibe ederek DHT oluşumunu engeller. Ancak saç köklerinde asıl etkili olan TİP 1 enzimdir. Bu yüzden prostat tedavisindeki kadar etkinliği olmamaktadır. Öte yandan istenmeyen yan etkilere (erkeklerde sertleşme problemi (impotans), sperm sayısında azalma, cinsel isteksizlik (libido azalması), erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti)) de sebep olabilmektedir.

MELOXCIN içeriğindeki bileşenleri saç dökülmesinde kilit rol oynadığı gibi “Epigenetic Indiction of Epidermal Cells” ile epidermal hücrelerini uyarıp saç foliküllerinin güçlenmesini sağlayan bir üründür. En önemlisi bu etkiyi hiçbir sistemik yan etkiye neden olmadan sağlamaktadır.

MINOXIDIL

Minoxidil, sentetik (doğal olmayan) bir etken maddedir.  Esasında yüksek tansiyon hastalarının kullandığı anti-hipertansif ilaçlarda bulunan bir maddedir. Ancak bir etki olarak saç kökü etrafında damarlanmayı artırdığı bilinmektedir. Fakat Minoxidil, erkek tipi saç dökülmesinin asıl sebebi olan DHT hormonu ile mücadele etmez. Dolayısıyla, Minoxidil kullanımı bırakıldığı anda aniden ve toplu halde saç dökülmesi görülebilmektedir.

İstenmeyen yan etkiler (vücudun istenmeyen bölgelerinde tüylenme, baş ağrısı, kalp ritmi bozukluğu, görme bozukluğu, tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi, kalp çarpıntısı, saç derisinde irritasyon (yanma, kaşıntı), kepeklenme ve fotoalerjik reaksiyonlar sayılabilir. İlaç anne sütüne de geçebildiği için emziren annelerin kullanması sakıncalıdır.) söz konusudur.

MELOXCIN içeriğindeki aktif kürecikler sayesinde saçlı derinin beslenmesi ve saç üretimi için gerekli olan  amino asitler, yağ asitleri ve glikoz gibi maddelerin saçın desteklenmesini; epidermisin beslenmesini kolaylaştırır ve saç tellerinin güçlenmesini sağlar. Bu etkiyi hiçbir sistemik yan etkiye neden olmadan sağlamaktadır.


4-MELOXCIN’I NASIL VE HANGİ SIKLIKTA KULLANMALIYIM?

MELOXCIN nasıl kullanılır? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


5-TATMİN EDİCİ SONUÇLARA NE KADAR ZAMANDA ULAŞABİLİRİM? MELOXCIN’I SAÇLARIMIN DÖKÜLMESİ DURUP YENİ SAÇ GELİŞİMİ BAŞLADIKTAN SONRA DA KULLANMAYA DEVAM ETMELİ MİYİM?

Ürün 6 ay boyunca haftada 7 gün düzenli olarak kullanılmalıdır. Saç tellerinin birinci aydan itibaren sağlıklı bir yapıya kavuşmasına ve yoğunluğunun artışına yardımcı olur. Gözle görülebilir değişiklikler için 3 ay düzenli kullanılması gerekmektedir.

Erkek tipi saç dökülmelerinin bir kısmı genetik ve hormonal bir durumdur. MELOXCIN saç dökülmesine sebep olan genetik yapınızı ve hormonlarını değiştirme etkisine sahip değildir, istenilen etkiye kavuştuktan sonra da MELOXCIN ürünlerini kullanmanız gerekmektedir.

6 aydan sonra ürünün haftada 1-2 defa kullanılmaya devam edilmesi önerilir.


6-SAÇ KAYBI YAŞANAN BÖLGELERİN YENİDEN NASIL DOLAR?

Genellikle son dökülen saçlar ilk önce, ilk dökülen saçlar ise en son çıkar. Bu kural gereği, açılmış olan alanlar dıştan merkeze doğru dolmaya başlar.


7-SAÇLARIM NE KADAR SÜREDE UZAR?

Saç folikülleri önce kökleriyle beraber derinin derinliklerinde oluşur yani deri altında gerçekleşir. İlk 1-1,5 aylık süreçte deri yüzeyinde bebek tüyleri-ince tüyler şeklinde görünür; açık renkli, ince ve cansızdırlar. Bu tüyler zamanla kalınlaşır, renk kazanır ve normal saç teline dönüşür. Bu aşamadan sonra saçlar ayda ortalama 1 – 1.5 santim arası uzar.


8-MELOXCIN KULLANIRKEN İLK HAFTALARDA SAÇ DÖKÜLÜR MÜ?

MELOXCIN kullanımıyla beraber ilk etki olarak saç dökülmesi durmaktadır. Meydana gelen dökülmeler MELOXCIN kullanımına başlamadan önce dökülme süreci başlamış saçların dökülmesi (Bunun sebebi o saç köklerinde üretim öncesi fazın başlamış olması ve alttan yeni saç yapılıyor olması sebebiyle dökülme sürecine girmiş saçların itilerek deriyi terk etmesidir.) veya önceki ürünlerin kullanımının bırakılmasına bağlı oluşabilir.


9-TEDAVİYİ 1-2 GÜN AKSATABİLİR MİYİM?

MELOXCIN kullanımındaki en önemli nokta düzenli ve doğru kullanımdır. Sadece 1-2 günlük kullanım kesintisi olması ürün etkinliğini etkilemeyecektir ancak kullanım kesintisinin devam etmemesi gerekmektedir.


10-MELOXCIN’DEN NASIL BİR BEKLENTİM OLMALIDIR?

MELOXCIN düzenli kullanıldığı takdirde saç dökülmesinin önüne geçer, içerdiği aktif kürecikler ve “Epigenetic Indiction of Epidermal Cells”si sayesinde saçlı deriyi ve hücrelerini aktifleştirerek saçların güçlenmesini, kalınlaşmasını ve beslenmesini ciddi ölçüde artırır.

Saç tellerinin birinci aydan itibaren sağlıklı bir yapıya kavuşmasına ve yoğunluğunun artışına yardımcı olur. Gözle görülebilir değişiklikler için 3 ay düzenli kullanılması gerekmektedir.

Ürün 6 ay boyunca haftada 7 gün düzenli olarak kullanılmalıdır.

EN İYİ SONUÇ İÇİN MELOXCIN ÜRÜNLERİ DÜZENLİ VE DEVAMLI OLARAK KULLANILMALIDIR.


11-MELOXCIN ÜRÜNLERİNİ KADINLAR DA KULLANABİLİR Mİ?

MELOXCIN’i hem erkekler hem de kadınlar güvenle kullanabilirler. MELOXCIN MAN ve MELOXCIN WOMAN erkek ve kadınlara ayrı ayrı özel olarak üretilmektedir.


12-MELOXCIN ÜRÜNLERİ SAÇ DIŞINDA VÜCUTTAKİ DİĞER TÜYLERİ DE ETKİLER Mİ?

Saçın ve vücudun başka yerindeki tüylerin genetik ve fizyolojik yapısı farklıdır. Bu sebeple MELOXCIN ürünlerinin saç dışında başka tüyler üzerine herhangi bir etkisi yoktur. Ayrıca MELOXCIN bölgesel olarak kullanılan bir ürün olduğu için böyle bir etkisi beklenmez-yoktur.


13-MELOXCIN KULLANIMI CİNSEL İSTEĞİ AZALTIR MI?

MELOXCIN ürünleri sistemik veya hormonal yan etki göstermedikleri için cinsel isteksizliğe yol açması beklenmemektedir.


14-MELOXCIN BAŞIN HANGİ BÖLGELERİNDE ETKİLİDİR?

MELOXCIN Başın tepesinde(vertex) hem de geri çekilmenin yaşandığı alın saç çizgisi, alın girdileri gibi ön bölgelerde (anterior) etkilidir.


15-SAÇ DÖKÜLMESİ İLE SAÇ YAĞLANMASI ARASINDA BİR İLİŞKİ VAR MIDIR?

DHT hormonu saç dökülmesine sebep olmasının yanı sıra aynı zamanda saçların aşırı yağlanmasından da sorumludur. Dolayısıyla bazı kişilerde saç dökülmesi ile aşırı yağlanma bir arada görülebilmektedir.


16-GÜNDE KAÇ TEL SAÇ DÖKÜLMESİ NORMAL KABUL EDİLEBİLİR?

Saçın yaşam döngüsü temel olarak üç evreden oluşuyor; anajen (aktif büyüme fazı), katajen (durgunluk fazı), telojen (dökülme fazı).

Kendi içlerinde de evreleri mevcuttur. Her saçın bir ömrü var ve bu ömrün sonunda ölmeye, dökülme meydana gelir. Ancak bunun fizyolojik sınırlarda olması gerekiyor. Dolayısı ile erişkin bir insanda günde 70-100 saç telinin dökülmesi normal kabul edilir. Ancak bazen saç hızla telojen faza girer ve dökülme inanılmaz rakamlara ulaşabilir. Mutlaka önlem alınmalıdır…


17-ŞU ANDA FINASTERID,BIOTIN, MINOXIDIL ÜRÜNLERİNİ BİR ARADA VEYA HERHANGİ BİRİNİ KULLANIYORUM,BU DURUMDA MELOXCIN’DE KULLANABİLİR MİYİM?

MELOXCIN kullanımı esnasında diğer saç ürünlerinin(Mınoxıdıl vb.) tamamının kullanımı kesilmelidir.

Finasterid ve Biotin içeren maddelerin MELOXCIN ile beraber kullanılabilir.

Ancak MELOXCIN’ın tek başına kullanımı yeterlidir. Diğer ürünlerin kullanımı hem bu ürünlere bağlı istenmeyen yan etkilere yol açabilir hem de MELOXCIN ürünleri kadar başarılı sonuçlar vermeyebilir.