Yükleniyor

Saç Dökülmesine Bilimsel Formül


Merak Edilenler
 • 1-MELOXCIN ÜRÜNLERİ SAÇKIRAN(ALOPESI AREATA) VE DİFFÜZ ALOPESİ TEDAVİSİNDE DE ETKİLİ MİDİR?

  MELOXCIN erkek tipi saç dökülmesi üzerinde ciddi etkinlik göstermektedir. Bununla birlikte içeriğindeki saç folikül gelişimini başlatmaya yardımcı olan “Epigenetic Indiction of Epidermal Cells” ile ve etken aktif kürecikler sayesinde saçkıran ve diffüz alopeside etkin olarak kullanılabilmektedir.


 • 2-MELOXCIN’I SEBOREİK DERMATİT VARKEN DE KULLANABİLİR MİYİM?

  MELOXCIN içerdiği maddeler ile hafif ve orta şiddetteki seboreik dermatitlerde etkili bir üründür. Atopi varsa ve şiddetli vakalarda ürün içeriği revize edilip(Triamsinolon Asetonid ekleme vb.) kullanıcıya gönderilebilmektedir.


 • 3-SAÇ EKTİRDİKTEN SONRA MELOXCIN İLE TANIŞTIM. MELOXCIN ÜRÜNLERİNİ KULLANABİLİR MİYİM?

  MELOXCIN ürünleri sağlıklı saç folikül gelişimi için gerekli ortamı hazırlar. Dolayısıyla saç ektirdikten sonra da sağlıklı saçlar için MELOXCIN ürünlerini kullanabilirsiniz.


 • 4-MELOXCIN KULLANIRKEN PERMA YAPTIRMANIN, SAÇ BOYATMANIN VEYA SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ ÜRÜNLER KULLANMANIN SAKINCASI VAR MIDIR?

  MELOXCIN kullanırken de bu tip işlemler yapılabilir. Saç boyası, düzleştiriciler ve perma gibi işlemlerin saç dökülmesiyle bir ilgisi yoktur.

 • 5-MELOXCIN ÜRÜNLERİNİ KULLANIRKEN SAÇ JÖLESİ, KÖPÜK VE ŞEKİLLENDİRİCİ SPREY GİBİ KİMYASAL MADDELERİ KULLANMAMDA BİR SAKINCA VAR MIDIR?

  Bu tarz saç köklerine giden yolu tıkayabilir.  Bu nedenle MELOXCIN’I kullanmadan önce saç derinizi jöle, köpük,sprey gibi maddelerden ve biyolojik kirden(saç diplerindeki yağlanma) temizlemeniz gerekmektedir. MELOXCIN’i temiz saça uygulamanız tavsiye edilir.

 • 6-MELOXCIN KULLANIRKEN DERMASTAMP/DERMAROLLERI ÇOK BASTIRMAMIN BİR FAYDASI OLUR MU?

  Eğer size “dermaroller” verilmişse, onunla ilacı süreceğiniz alanda ileri-geri, sağa-sola hareketler yapınız. Eğer “dermastamp” verilmişse mühür basar gibi saç çıkmasını istediğiniz tüm deri bölgesini zımbalayınız. Dermaroller veya dermastampı bastırma kriteriniz; cildiniz ne çok acımalı ne de hiç acımamalıdır. Kaşıntı ile ağrı arası bir bastırma gücü idealdir. Daha fazlasının ekstra etkili olmayacaktır. Bu işlemin hemen ardından ilaç sürmeye geçiniz, ara vermeyiniz.

 • 7-SAÇ TELLERİMDE İNCELME VE CANSIZLAŞMA GÖZLEMLİYORUM. BUNUN İÇİN NE YAPABİLİRİM?

  MELOXCIN ürünlerinden birisini kullanabilirsiniz. Hem zayıf saç tellerinizi güçlendirecek hemde saçlarınızın kalınlaşmasını sağlayacağı için MELOXCIN’ı kullanmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

 • 8-MELOXCIN’I UYGULADIKTAN SONRA SAÇIMI SAÇ KURUTMA MAKİNASIYLA KURUTABİLİR MİYİM?

  MELOXCIN’ı uyguladıktan sonra saç kurutma makinesi ile saçınızı kurutursanız MELOXCIN’ın bir kısmı buharlaşabileceği için verimde düşme olabilir. O nedenle, MELOXCIN’I uyguladıktan sonra saçınızın doğal yollardan kurumasını bekleyiniz.

 • 9-MELOXCIN DUŞTAN SONRA ISLAK SAÇA UYGULANABİLİR Mİ?

  MELOXCIN saç derisinden dermaroller/dermastamp vasıtasıyla oluşturulan kuyucuklardan emilim yoluyla etki eder. Eğer saçlarınız ıslak olursa tıkanmaya bağlı olarak emilimin verimi düşebilir. Dolayısıyla, MELOXCIN’ı temiz ve kuru saç derisine uygulanması önerilir.

 • 10-MELOXCIN KULLANIMI ÖNCESİNDE SAÇLARIM TEMİZ OLMALI MIDIR?

  MELOXCIN’in deriden iki emilim yolu vardır. Birincisi hücrelerin arasındaki yağda eriyerek, ikincisi kıl kökü boyunca. Bu neden kişinin saçlarının temiz olması ve halk tabiri ile gözeneklerinin açık olması iyi olacaktır. Ancak bundan şu anlaşılmamalıdır; ilacı uygulamadan hemen önce saçlarımı yıkamalıyım. Buna gerek yoktur, saçların günlük olarak yıkanması(sabah ve akşam farketmez) bizim için yeterlidir.

 • 11-SAÇ DÖKÜLMESİ YAŞANAN BÖLGELERİN PARLAK VE TÜYSÜZ OLMASI O BÖLGELERDEKİ SAÇ KÖKLERİNİN ÖLMÜŞ OLDUĞU ANLAMINA GELİR Mİ? MELOXCIN BÖYLE BİR DURUMDA ETKİLİ MİDİR?

  Saç dökülmesi yaşanan bölgelerin parlak ve tüysüz olması oradaki saç köklerinin öldüğü anlamına gelmez. Bir saç kökünün ölü olup olmadığını ancak biyopsi neticesinde yani o bölgeden derinlemesine bir parça derinin kesilip incelenmesi sonucu anlaşılabilir. Dışarıdan bakarak saç kökü hücrelerine ölmüş demek bilimsel olarak doğru değildir.

  MELOXCIN ile yapılan pek çok uygulamada bu bölgelerde yeniden saç çıktığı görülmüştür. MELOXCIN “Epigenetic Indiction of Epidermal Cells” ile istirahatte olan saç hücrelerinin aktif hale gelmesini sağlamaktadır. Hücreleri tekrar aktif hale gelmesi ile dolgun ve daha güçlü saç folikülleri oluşmasını sağlamaktadır.

  Böyle bir durumda “Epigenetic Indiction of Epidermal Cells” özelliğine sahip MELOXCIN’i kullanmak doğru tercih olacaktır. Dünyada bu teknoloji sadece MELOXCIN’de bulunmaktadır.

 • 12-DIHIDROTESTOSTERON (DHT) NEDİR?

  DHT, erkeklik hormonu olan testosteronların(androjen hormonlarının) güçlü bir formudur. Vücutta pek çok faydalı görevi olsa da genetik olarak saç dökülmesine yatkın olan erkek ve kadınların saç kökü hücrelerine olumsuz etkileri vardır. DHT, bu saç kökü hücrelerini baskılayarak saç üretiminin durmasına sebep olmaktadır. Bunun sonucunda da kellik meydana gelmektedir.

 • 13-DHT’NİN BASKISINDAN KURTULAN SAÇ KÖKLERİ ESKİSİ KADAR KUVVETLİ SAÇLAR ÜRETEBİLİR Mİ?

  MELOXCIN içerisinde bulunan aktif kürecikler ve “Dermal Papilla İndüksiyon Teknoloji”si sayesinde saç kök hücrelerinin aktiflenmesini ve saç foliküllerinin süratle kalın ve sağlıklı şekilde büyüyebilen saç üretmesini, canlı ve parlak saç teli oluşmasına; saç köklerine ulaşan kan akımını artırarak saç beslenmesini artırarak çok etkili bir biçimde saç üretimi ve gelişimine yardımcı olur.

  MELOXCIN düzenli bir şekilde kullanıldıkça da bu başarılı süreç devam eder

 • 14-MELOXCIN DHT ÜZERİNE ETKİLİ MİDİR?

  MELOXCIN içeriğindeki aktif kürecikler yoluyla etken maddeleri hedeflenen saç kökü hücrelerine ileterek saç kökü hücrelerinin DHT’nin baskısından korunmasına güçlü bir şekilde yardımcı olur. Korunan saç kökü hücreleri DHT baskısına maruz kalmadığı için yeni saç gelişiminin önündeki en büyük engelleriden birisi de ortadan kalkmış olmaktadır.

 • 14-MELOXCIN KULLANMAYI BIRAKINCA SAÇLARIM TEKRAR DÖKÜLECEK Mİ?

  MELOXCIN için düzenli kullanım çok önemlidir. Meloxcini düzenli olarak kullandığınızda epidermis ve saçlı derinizdeki hücreler 5-15 yıl önceki dinamik ve genç haline dönüşecektir. Bu düzenli bakım korunduğu takdirde saç dökülmesi 60-65'li yaşlara kadar ötelenecektir.